Shopping Cart

Ostukorvis tooteid ei ole

Killustikuresti paigaldamine

Aluskiht

Enne aluskihi paigaldamist, tuleks eemaldada alalt üleliigne muru ning muldkeha. Eemaldatava muldkeha, sügavus võiks jääda umbes 30-40cm.

Kui aluskihi põhi on ette valmistatud, siis valada laiali agregaat (killustik/hakkepuit) umbes 15-30cm paksu kihina.  Kihi paksus oleneb suuresti kasutuseemärgist ning planeeritavast koormusest (suurema kaalu puhul peaks aluskiht olema paksem). Soovitame kasutada tihendajat, et mehaaniliselt tihendada ühtlaselt laiali laotatud killustikku. Soovitame kiht mehaaniliselt ära tihendada, et

Tasanduskiht

Kogu ettevalmistatud kiht katta 100 g/m² raske geotekstiiliga, mis lisaks struktuuri tugevdamisele hoiab ära selle, et väiksema fraktsiooniga liivkiht ning vesi seguneks aluskihiga.

Pärast seda kata geotekstiil tasanduskihiga, näiteks liiva või liiva ning killustikuseguga, umbes 0,2/5mm fraktsiooniga. Pärast tihendust ning tasandamist peaks jääma kihi paksus umbkaudu 5cm.

Killustikurestide paigaldamine

Hea eeltöö on oluline heaks tulemuseks. Killustikurestide paigaldamine ise on lihtne ning kiire.

Iga killustikuresti küljes on kinnitused, millega saab külgepidi ühendada mitmed killustikurestid omavahel. Alumisel küljel on igal restil stabiliseerivad riivid, mis tuleb maa sisse suruda. Killustikureste saab lõigata sobivateks kujunditeks kasutades käsi või elektritööriistu.

Pärast killustikuresti maha asetamist veendu, et rest oleks kindlalt oma lõplikul asukohal. Alles siis täida killustikurest enda vabalt valitud agregaadiga: dekoratiivkillustiku, killustiku, liiva või mullaga.

OLULINE: Killustikurestide paigaldamine peaks alati toimuma oludes, kus õhutemperatuur oleks kõrgem kui 2 kraadi Celsiuse järgi.